Często spotykamy się z opinią, że zdjęcia produktowe są drogie. Jednak czy warto na nich oszczędzać?

Otóż nie. Wspomnę tylko, że na cenę zdjęcia składa się wiele czynników. Jest to m.in. wykonanie sesji zdjęciowej, retusz wybranych ujęć, doświadczenie fotografa czy sprzęt i akcesoria użyte do zdjęć. Przy sesjach z modelami trzeba doliczyć również wynagrodzenie dla modeli, dodatki do zdjęć (np. przy fotografii sukienki będą to szpilki czy biżuteria dla modelki). Dodatkowo opłacamy też licencję na komercyjne wykorzystanie zdjęcia. Jest ona dożywotnia.

Zdjęcie sprzedaje produkt -dobry fotograf podkreśli jego walory i skupi się na aspektach, które chcemy przedstawić. Co za tym idzie? Lepszy odbiór naszego produktu, co przyciągnie więcej zainteresowania i więcej klientów. Profesjonalne zdjęcia mówią klientowi wiele o naszej marce, jakości produktów czy poziomie obsługi klienta. Czy firma, która chce sprzedawać powinna na tym oszczędzać? Odpowiedz nasuwa się sama… 🙂

Dlatego gorąco zachęcamy Was do oddania Waszego produktu w ręce profesjonalistów, choćby żeby dostrzec ta różnice!

Nie patrz na zdjęcie produktowe jak na zbędny wydatek -spójrz na nie, jak na inwestycje.  Jeśli produkt kosztuje 50 zł, za zdjęcie produktu zapłacimy 100 zł, a zdjęcie przyciągnie w kilka dni 10 klientów, to fundusze włożone w profesjonalne ujęcia szybko się zwrócą, a dodatkowo na siebie zarobią!

Wrócę do pytania zadanego na początku: czy warto oszczędzać na zdjęciach produktowych?